Im bliżej wakacji, tym więcej osób skarży się na kłopoty finansowe. Od maja do września ilość problemów finansowych wzrasta z 2 do 15 proc.
Dane statystyczne Biura Informacji Kredytowej pokazują, że wakacje to czas, w którym społeczeństwo ma problemy związane z utrzymaniem. Jak podaje BIG InfoMonitor, w czerwcu dotyczy to 4 proc. społeczeństwa, a we wrześniu aż 15 proc. Oznacza to, że ze złą sytuacją materialną zmaga się co siódma osoba.
Z czym jest to związane? Czerwiec jest miesiącem, który dla wielu osób oznacza początek wakacji. Wyjazdy, obozy i kolonie dla dzieci sprawiają, że więcej pieniędzy ubywa niż przybywa. Wczasy zdecydowanie nie wpływają dobrze na stan naszego portfela. Sierpień z kolei jest miesiącem, w którym czas zadbać o wyprawkę szkolną. Sprawia to, że poziom kłopotów finansowych wzrasta w odniesieniu do lipca o 2 proc.
Statystyki wskazują, że na brak pieniędzy najczęściej skarażą się osoby przed 55 rokiem życia. Największe problemy związane z finansami w czerwcu odczuwają mieszkańcy województw lubuskiego i opolskiego, natomiast w sierpniu są to osoby z Wielkopolski i Małopolski.
Poza sezonem wakacyjnym najwięcej kryzysów związanych z sytuacją materialną dostrzec można w grudniu, który kojarzony jest z okresem świąt Bożego Narodzenia. Wtedy na problemy finansowe skarży się aż dwóch na trzech Polaków.
Źródło: KRN.pl | 2019-06-28
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)