Zgłoszenia można przesyłać do końca września bieżącego roku. Nagrodą jest wsparcie finansowe w zakresie bezpieczeństwa energetycznego, walki ze smogiem czy elektromobilności.
„Samorząd przyjazny energii” to konkurs organizowany przez Polskie Towarzystwo Przemysłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, skierowany do jednostek samorządu terytorialnego z całej Polski. Nagradzane są te z nich, które w ubiegłym roku aktywnie realizowały projekty wspierające takie kwestie jak: bezpieczeństwo oraz niezawodność dostaw energii na terenie gminy, ograniczenie smogu, termomodernizacja budynków, wymiana źródeł ogrzewania na proekologiczne czy też inwestycje w rozwój sieci punktów ładownia samochodów elektrycznych.
Co mogą zyskać samorządy biorące udział w konkursie?
Co roku nagradzanych jest 6 gmin, istnieje również możliwość przyznania wyróżnień. Zwycięscy otrzymują nagrodę w wysokości 15 000 zł, które mogą przeznaczyć na dalsze inwestycje oraz pamiątkową statuetkę. Wyróżnione gminy natomiast otrzymują granty w wysokości 5 000 zł. Współorganizatorami oraz sponsorami konkursu są Tauron Dystrybucja i Polskie Sieci Elektroenergetyczne, Energa-Operator, Enea Operator oraz PGE Dystrybucja. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli natomiast Minister Klimatu i Środowiska, Minister Aktywów Państwowych i Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.
Jak wyglądały poprzednie edycje?
Zgłoszenia można przesyłać do 30.09.2021 r. Udział w konkursie jest bezpłatny. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem gmin z całej Polski. W ubiegłym roku, podczas VI odsłony konkursu „Samorząd przyjazny energii” nagrody otrzymały:
-
gmina Książ Wielkopolski (woj. wielkopolskie)
-
gmina Przykona (woj. wielkopolskie)
-
Zamość (woj. lubelskie)
-
gmina Żukowo (woj. pomorskie)
-
gmina Siechnice (woj. dolnośląskie)
-
Biuro Infrastruktury - Miasto Stołeczne Warszawa (woj., mazowieckie)
Ubóstwo energetyczne wciąż jest dużym problemem w Polsce, dlatego każda inicjatywa wspierająca walkę z nim oraz zwiększająca społeczną świadomość ekologiczną ma ogromne znaczenie.
Źródło: KRN.pl | 2021-08-18
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)