Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Program Czyste Powietrze. Jakie wymagania muszą spełniać drzwi?

Artykuł sponsorowany | 2023-12-11

Program Czyste Powietrze. Jakie wymagania muszą spełniać drzwi?
Program Czyste Powietrze. Jakie wymagania muszą spełniać drzwi?

Czyste Powietrze to kompleksowy program na rzecz poprawy efektywności energetycznej w polskich domach. Projekt wspiera ekologię poprzez finansowanie inwestycji w nowoczesne rozwiązania. Aby skorzystać z dofinansowania, należy spełnić określone warunki. Kryteria dotyczą również drzwi zewnętrznych, które odgrywają kluczową rolę w zachowaniu ciepła w naszych domach

Wybór drzwi do domu – drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne to w zasadzie pierwszy element, z którym mają styczność goście przekraczający próg naszego domu. Stanowią one nie tylko istotny akcent architektoniczny, ale i pełnią funkcję strażnika domowego ciepła oraz bezpieczeństwa mieszkańców. Wybierając drzwi zewnętrzne, stajemy przed wyzwaniem znalezienia harmonijnego połączenia estetyki z funkcjonalnością.

 

Czyste Powietrze – drzwi zewnętrzne 

Program Czyste Powietrze to krok w kierunku poprawy jakości powietrza. Ma na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Adresatami Programu są właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Działania podjęte w ramach rządowego Programu Czyste Powietrze nie tylko mają na celu ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, ale – co równie istotne – mogą wpłynąć na obniżenie rachunków za energię. 

W Programie Czyste Powietrze można uzyskać dofinansowanie termomodernizacji domu i wymiany źródeł ciepła – w kwocie aż do 135 tys. zł (dla najwyższego poziomu dofinansowania). Jednym z wydatków w ramach przedsięwzięcia termomodernizacyjnego może być zakup i montaż stolarki drzwiowej.

 

Jakie drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego?

Dobre drzwi zewnętrzne do domu to takie, które zatrzymują ciepło wewnątrz i stanowią barierę dla chłodu. Aby sprostać wymogom nowoczesnego budownictwa, należy poszukiwać drzwi, których współczynnik przenikania ciepła wpisuje się w standardy rozwiązań energooszczędnych. Spełnienie wyśrubowanych norm to zadanie dla izolacji ukrytej w konstrukcji drzwi, często niedostrzegalnej, ale kluczowej dla zachowania komfortu mieszkańców.

 

PORTA THERMO MODERN

 

Drzwi do domu definiują charakter fasady, lecz równie ważne jak dopasowanie do stylu elewacji i okien jest spełnienie wysokich standardów izolacyjności termicznej. Nie ma znaczenia, czy nasze preferencje skłaniają się ku drzwiom gładkim czy dekoracyjnym, z ornamentami lub przeszkleniami – każdy wybór powinien łączyć się z efektywnością energetyczną. 

 

 Czyste Powietrze a drzwi – wymagania 

Wymagania minimalne dotyczące stolarki drzwiowej uznaje się za spełnione, jeżeli odpowiadają przynajmniej wymaganiom izolacyjności cieplnej określonych w załączniku nr 2 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dn. 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. 

Zgodnie z przepisami drzwi do domu powinny charakteryzować się współczynnikiem przenikania ciepła (U) nie większym niż 1,3 W/(m²K). W to Wat, a K – Kelvin, a sam wzór pozwala nam obliczyć, ile ciepła przenika przez 1 m2 drzwi przy różnicy temperatur wynoszącej 1 K. 

Energooszczędne drzwi zewnętrzne to takie, których przenikalność cieplna jest równa lub niższa niż 1,3 W/(m²K). Norma ta obowiązuje od 31 grudnia 2020 r., wcześniej wystarczyło, że współczynnik nie przekraczał 1,5 W/(m²K).

 

Drzwi do domu PORTA THERMO

Gdy zależy nam na zaawansowanej termoizolacji, wybór drzwi zewnętrznych PORTA THERMO jest oczywisty. Kolekcja łączy w sobie technologię najwyższych standardów energooszczędności z eleganckim designem. W ofercie PORTA THERMO znajdują się modele, które doskonale odzwierciedlają indywidualny styl każdej posesji, i jednocześnie gwarantują znakomite parametry ochrony cieplnej. 

 

PORTA THERMO CLASSIC

 

Przyjrzyjmy się bliżej konstrukcji skrzydeł: składają się na nią rama kompozytowa (lub rama drewniana w wersji standard) i wypełnienie z piany PUR. Taka budowa drzwi zapewnia izolację, a ościeżnice (warianty: aluminium, kompozyt, stal) zwiększają stabilność i trwałość. 

Z myślą o różnorodnych oczekiwaniach PORTA THERMO to drzwi o różnych grubościach – od standardowych 54 mm do 78 mm w wersji premium, co ma bezpośredni wpływ na współczynnik przenikania ciepła. W pakiecie PREMIUM ENERGY osiąga imponującą wartość 0,57 W/(m²K)​​. To właśnie te cechy produktu decydują o tym, że zakup drzwi zewnętrznych PORTA THERMO to inwestycja nie tylko w estetykę, ale przede wszystkim w komfort i efektywność energetyczną naszego domu.

Źródło: Artykuł sponsorowany | 2023-12-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęmieszkania do kupieniainne nieruchomości na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat M. Bytommieszkania na sprzedaż powiat Koszalińskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Działoszyndomy na wynajem gmina Trzemesznomieszkania na sprzedaż w Dobiercicachmieszkania na wynajem w Tuszymiedomy na sprzedaż w Krzyżówce

Deweloperzy

);