Nowoczesne technologie mogą okazać się źródłem korzyści finansowych. Polacy chcą wykorzystywać nowoczesne rozwiązania na rzecz oszczędności.
Jak wynika z badań przeprowadzonych w ramach kampanii Nie trać energii, zdecydowana większość badanych Polaków wyraziła chęć mieszkania w domu energooszczędnym. Rozwiązania służące oszczędności energetycznej wybrałoby 9/10 respondentów, choć koszt budowy domu energooszczędnego jest stosunkowo wyższy niż w przypadku budownictwa tradycyjnego. Osoby biorące udział w ankiecie przyznały, że budując własny dom, rozważyłyby rozwiązania efektywne energetycznie. Dla 48 proc. badanych czynnikiem skłaniającym do zainwestowania w energooszczędne technologie są koszty eksploatacji budynku zrealizowanego z myślą o aspektach proekologicznych. Jak się okazuje, oszczędność z tego tytułu może szacować się w granicach nawet kilkuset złotych w skali miesiąca.
Jak w wypowiedzi dla Newserii Biznes mówi Robert Janiak z firmy H+H Polska, która zorganizowała kampanię, akcja miała na celu wytłumaczenie Polakom, że budownictwo energooszczędne nie musi być skomplikowane, ponieważ wykorzystuje się rozwiązania już istniejące na rynku. Z tego względu obawy związane z tego typu przedsięwzięciem są niesłuszne.
Raport Budownictwo energooszczędne oczami Polaków pokazuje, że największe zainteresowanie proekologicznymi budynkami mieszkalnymi wykazali mieszkańcy województw łódzkiego, podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego, co może wynikać z większej świadomości wagi zachowań sprzyjających środowisku. Istotny może być w tym przypadku smog obserwowany w tych rejonach kraju, i związane z nim problemy z czystością powietrza.
Źródło: KRN.pl | 2018-03-21
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)