Ministerstwo Środowiska wraz z NFOŚiGW odpowiedziało na nieprawdziwe informacje przedstawione w mediach.
W ostatnim czasie w Gazecie Wyborczej pojawił się artykuł „Czyste powietrze z obietnic PiS”, który zdaniem Ministerstwa Środowiska (MŚ) oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zawierał niekompletne i nie zawsze prawdziwe informacje. W związku z tym na swoich stronach instytucje opublikowały wyjaśnienia.
Zastało w nich podkreślone, że program Czyste Powietrze jest zaplanowany na najbliższych 10 lat i obejmuje cały kraj. Dotychczas zainteresowani złożyli 31 tys. wniosków, a wynikająca z nich suma sięgnęła 670 mln zł. Dodatkowo ok. 2,5 tys. gmin zaangażowano w spotkania informacyjne poświęcone funkcjonowaniu programu. Wszystkie działania zaowocują podpisaniem 623 umów z beneficjentami.
W wyjaśnieniu pojawiła się również informacja o zawieszeniu programu w styczniu, co jest tłumaczone potrzebą zmiany niektórych zasad programu czy modyfikacjami wniosków w związku z wprowadzeniem ulgi termomodernizacyjnej.
MŚ i NFOŚiGW odniosły się również do zarzutu o ograniczeniu do drogi elektronicznej możliwości złożenia wniosku, podkreślając, że tradycyjna forma wnioskowania jest dopuszczalna. Podobnie wygląda kwestia dotycząca konieczności złożenia dokumentów osobiście. W tym zakresie organy przewidziały także nabór za pośrednictwem poczty.
W komunikacie zaznaczono też, że sposób wypełnienia formularza jest przystępny i opatrzony precyzyjną instrukcją. Dodatkowo wnioskodawcy na bieżąco mogą kontrolować poprawność składanego dokumentu.
Źródło: KRN.pl | 2019-03-01
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)