Mikrogranty to szansa na poprawę jakości życia lokalnej społeczności. Miasto zdecydowało się na realizację wybranych projektów.
W Łodzi po raz kolejny zapadły decyzje w sprawie Miejskiego Programu Mikrograntów. Jury konkursowe wyłoniło 38 spośród 83 projektów, które zostaną zrealizowane w 2019 r. Choć skala przedsięwzięć, jakie mogą powstać, nie jest duża, mają one znaczenie dla lokalnej społeczności. Na dofinansowanie w ramach programu mogą liczyć inicjatywy sąsiedzkie, społeczników lub grup nieformalnych, a maksymalna kwota dotacji to 5 tys. zł. Celem podjęcia tego typu działań musi być poprawa jakości życia lokalnej społeczności.
W ramach programu może zostać m.in. zaaranżowana przestrzeń wokół zabudowy mieszkaniowej czy utworzony skwer. W II edycji uznanie jury zyskały projekty, tj. „Mur, który łączy”, „Więcej zieleni na Wschodniej od dziś” oraz „Pszczeli sąsiedzi”. Działania, jakie będą dzięki nim podjęte, pokazują, że dla mieszkańców najistotniejsze są kwestie związane z kontaktem z przyrodą.
Jak zaznacza Łukasz Waszak z Centrum Opus, wśród 38 zwycięskich pomysłów znalazły się również inicjatywy infrastrukturalne. Dodatkowo okazuje się, że mikrogranty są także okazją do zawiązania relacji sąsiedzkich. Atrakcyjne przestrzenie angażują mieszkańców do wspólnej troski o ich utrzymanie.
Na czas realizacji przedsięwzięć wyznaczono okres od 1 lipca do 8 grudnia, a dotyczące ich szczegóły znajdują się na stronie Centrum Opus.
Źródło: KRN.pl | 2019-06-26
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)