Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Malowanie maszyn budowlanych – etapy prac, farby i narzędzia, warunki aplikacji

Materiał zewnętrzny | 2024-02-27

Malowanie maszyn budowlanych – etapy prac, farby i narzędzia, warunki aplikacji
Malowanie maszyn budowlanych metodą natryskową - polifarb.lodz.pl

Malowanie maszyn budowlanych warto wykonywać regularnie, co kilka lat, a także po zauważeniu uszkodzeń. Dzięki temu sprzęt będzie odpowiednio zabezpieczony przed korozją oraz innymi destrukcyjnymi czynnikami otoczenia i posłuży dłużej. O czym warto pamiętać podczas malowania maszyn?

Malowanie maszyn – jak się przygotować?

Jeśli chcesz odświeżyć pojazdy używane podczas prac budowlanych, na przykład koparkę czy spycharkę, potrzebna będzie odpowiednia farba do malowania maszyn. Świetnym wyborem jest emalia chlorokauczukowa ogólnego stosowania LOKMAL marki Polifarb Łódź, która jest dedykowana do ochronno-dekoracyjnego malowania maszyn budowlanych. Ma szerokie przeznaczenie, dlatego możesz ją wykorzystasz również do odnowienia konstrukcji przemysłowej, ogrodzenia czy barierek na schodach. Jest przeznaczona nie tylko do powierzchni stalowych czy żeliwnych, ale też drewnianych i wykonanych z materiałów drewnopochodnych. W przypadku tych ostatnich chroni materiał przed starzeniem.

Wśród właściwości, jakie ma taka farba, należy wymienić:

  • dobrą przyczepność do podłoża i świetne krycie – sprawia to, że aplikacja jest znacznie ułatwiona i możesz ją wykonać samodzielnie;
  • odporność na czynniki zewnętrze, w tym wysokie (do +60ºC) i niskie (do -20ºC) temperatury oraz wilgoć – farba do malowania maszyn LOKMAL doszczelnia powłokę antykorozyjną, chroniąc ją przed destrukcyjnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych;
  • trwały kolor – efekt będzie widoczny przez wiele lat, nawet gdy maszyny są intensywnie użytkowane; w trakcie eksploatacji nie dojdzie na przykład do złuszczenia czy wyblaknięcia powłoki w wyniku długotrwałej ekspozycji na słońce.

Aby rozpocząć malowanie maszyn budowlanych, poza emalią warto wyposażyć się w odpowiednie narzędzia. Do oczyszczenia podłoża przed aplikacją farby przyda się papier ścierny o niewielkiej gradacji, a w przypadku większych nalotów szczotka druciana lub szlifierka


Samo malowanie usprawni wałek bądź pistolet natryskowy (dzięki nim nie powstaną nieestetyczne smugi), przy czym i tak należy zaopatrzyć się w pędzel z miękkim włosiem, który jest idealny do zakamarków.

Malowanie maszyn budowlanych za pomocą pistoletu natryskowego - polifarb.lodz.pl

Farba do malowania maszyn budowlanych może być nakładana za pomocą wałka albo pistoletu natryskowego. Metoda natryskowa jest najszybsza i najskuteczniejsza. Pozwoli dokładnie pokryć podłoże, bez plam i zacieków. Zapewni to idealny efekt estetyczny.

Malowanie maszyn budowlanych – jaka jest kolejność prac?

Jeśli czeka Cię malowanie maszyn, prace rozpocznij od przygotowania podłoża. Usuń wszelkie zanieczyszczenia i zaplamienia, a także ogniska korozji oraz wykwity grzybów czy pleśni. Pozbądź się również pozostałości starych warstw malarskich. Następnie:

  • umyj maszynę – można do tego użyć myjki ciśnieniowej, uważając jednak na to, aby nie uszkodzić delikatnych elementów zbyt silnym strumieniem wody;
  • osusz i odtłuść powierzchnię – przyda się benzyna ekstrakcyjna;
  • nałóż podkład – doskonale sprawdzi się grunt antykorozyjny z oferty Polifarbu Łódź, na przykład farba chlorokauczukowa LOKOR-2; przed aplikacją podkładu zabezpiecz folią te elementy, które nie będą malowane, na przykład szyby.

Po wykonaniu takich czynności możesz rozpocząć malowanie maszyn budowlanych. Pamiętaj, aby emalię rozcieńczyć i dokładnie wymieszać, a następnie nanieść w każde miejsce, nie zapominając o krawędziach czy zakamarkach. Zwykle potrzebne są 2 warstwy. Informację na temat odstępu czasowego między nimi znajdziesz w karcie produktu. Zwykle jest to kilka godzin, gdy temperatura powietrza oscyluje wokół +20ºC.

O czym trzeba pamiętać, jeśli chcesz zrealizować malowanie maszyn budowlanych?

Aby farba do malowania maszyn estetycznie pokryła podłoże i zapewniła odpowiedni efekt, zadbaj o odpowiednie warunki w trakcie aplikacji. Emalię najlepiej nanosić podczas pochmurnej, ale bezdeszczowej pogody, w temperaturze od +10 do +20ºC i przy wilgotności poniżej 80%. Dzięki temu nie dojdzie do:

  • zbyt szybkiego wyschnięcia emalii pod wpływem promieni słonecznych, co mogłoby spowodować powstanie na powierzchni zacieków;
  • zmycia farby w wyniku opadów deszczu i konieczności powtórzenia aplikacji.

Malowanie maszyn budowlanych możesz zrealizować samodzielnie. Pamiętaj, aby przed nałożeniem emalii kupić odpowiednią farbę, na przykład chlorokauczukową, i niezbędne narzędzia (pędzel, wałek, papier ścierny), a także przygotować podłoże, oczyszczając je z wszelkich osadów. Malowanie przeprowadź w odpowiednich warunkach, najlepiej przy umiarkowanej temperaturze i wilgotności powietrza oraz bez opadów deszczu.

Źródło: Materiał zewnętrzny | 2024-02-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemkamienice na sprzedażhale i magazyny na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Siemiatyckimieszkania na wynajem powiat Jarosławskidomy na wynajem gmina Kowarydomy na wynajem gmina Filipówmieszkania na sprzedaż w Dominowiedomy na sprzedaż w Gaju Żelechowskimdomy na wynajem w Wilczycach

Deweloperzy

);