BGK Nieruchomości rozstrzygnęło konkurs na jednorodzinny dom modelowy. Budynki mają wpisać się w krajobraz mniejszych miejscowości.
Celem zorganizowanego przez spółkę BGK Nieruchomości konkursu było wyłonienie pracy z najlepszymi rozwiązaniami dla modelowego domu jednorodzinnego przygotowywanego w ramach „Mieszkania Plus”. Zaproponowane przez autorów projektów metody musiały przyczyniać się do skrócenia czasu realizacji przedsięwzięć mieszkaniowych, a także odpowiadać założeniom finansowym. W ocenie miało znaczenie również to, czy mieszkaniec będzie mógł wybudować modelowy dom we własnym zakresie. Komisja punktowała też możliwość dopasowywania przestrzeni zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami jej przyszłych użytkowników, a proponowanym modelem była rodzina 2+3.
Jak powiedział wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń, działania związane z „Mieszkaniem Plus” mają przyczynić się do większej liczby mieszkań w Polsce i niewielkie gminy oraz miejscowości, w których brakuje inwestycji deweloperskich nie mogą zostać pominięte.
Prace konkursowe były opracowywane z myślą o mniejszych miejscowościach, w których dominuje budownictwo jednorodzinne. Swoje prace mogły zgłaszać pracownie architektoniczne, a także osoby związane z uczelniami technicznymi czy instytutami naukowymi. Spośród prac zgłoszonych przez uczelnie, zwycięski projekt był autorstwa Piotra Trębacza, Wiktora Gago, Jakuba Pieńkowskiego, Doroty Ryżko i Joanny Ryżko z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Z grona pracowni architektonicznych nie udało się wytypować pierwszego miejsca – przyznano drugie miejsce Marcinowi Kryjakowi.
Źródło: KRN.pl | 2018-05-28
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)