W trzecim kwartale odnotowano zwiększenie się liczby osób mających zaległości finansowe. Analogicznie wzrosła kwota ogólnego zadłużenia.
Polacy są zadłużeni na kwotę przekraczającą 78,7 mld zł, a liczba niesolidnych płatników osiągnęła wartość 2,83 mln. W minionym kwartale przybyło 31 tys. osób nieradzących sobie ze swoimi zobowiązaniami finansowymi, a względem II kw. kwota zadłużenia wzrosła o ponad 2 mld zł.
Z podsumowania III kw. br. przeprowadzonego na podstawie analizy Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i bazy Biura Informacji Kredytowej wynika, że na 1000 mieszkańców Polski, 90 z nich nie radzi sobie z terminowymi płatnościami. Statystyczną średnią w największym stopniu przekraczają dane w 4 województwach. W województwie lubuskim w przeliczeniu na 1000 mieszkańców 118 to dłużnicy. Na Pomorzy Zachodnim liczba ta jest mniejsza jedynie o 1 osobę, natomiast w województwach dolnośląskim i kujawsko-pomorskim to odpowiednio 115/1000 i 112/1000. Najmniej zadłużonych mieszkańców jest niezmiennnie na Podkarpaciu, gdzie ten współczynnik wynosi 49/1000.
Jak wynika z badań Stowarzyszenia Program Wsparcia Zadłużonych oraz BIG InfoMonitor zmieniło się nastawienie społeczeństwa w stosunku do osób z problemami finansowymi. Jeszcze 3 lata temu byli oni negatywnie postrzegani przez 45 proc. badanych. Obecnie dłużnicy są źle postrzegani przez 51 proc. respondentów.
Źródło: KRN.pl | 2019-11-22
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)