Zmiany w miejskich obszarach zielonych. Nieustannie spada liczba rodzinnych ogrodów działkowych.
Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że przez ostatnie 13 lat spadła liczba rodzinnych ogródków o 10 proc. Badania statystyczne przeprowadzone w latach 2003 – 2016 pokazują, że w przeciągu wspomnianego okresu zlikwidowano przynajmniej 532 Rodzinne Ogrody Działkowe. Ponadto przez ostatnie 13 lat zmniejszyła się liczba i powierzchnia wszystkich ogrodowych działek. Jej spadek szacuje się na 4 proc.
Zmniejszenie powierzchni i liczby ogrodów działkowych mógł się przyczynić do obserwowanego wzrostu cen nabycia prawa dzierżawy gruntu w Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jak informują media, w ostatnim czasie wzrosło zapotrzebowanie na osobistą przestrzeń zieloną. Coraz więcej osób interesuję się zakupem rodzinnego ogródka, informuje portal Forsal.pl
Na podstawie danych GUS największą liczbą rodzinnych ogrodów działkowych cieszy się województwo dolnośląskie. Rodzinne Ogrody Działkowe Dolnego Śląska stanowią aż 15 proc. powierzchni wszystkich polskich ogrodowych działek. Wysokimi wynikami mogą się także pochwalić województwa mazowieckie, śląskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie. Natomiast najmniej ogrodów działkowych znajduje się w województwach podlaskim, świętokrzyskim oraz małopolskim.
Źródło: Forsal.pl | 2017-08-17
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)