Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zrewitalizowane kamienice zarobią na nowe inwestycje

Magdalena Hojniak | 2018-09-05

Zrewitalizowane kamienice zarobią na nowe inwestycje

BGKN chce rozszerzyć program „Mieszkanie Plus” o zrewitalizowane budynki położone w centrach miast.

Budynki miejskie, które wymagają rewitalizacji, po przeprowadzeniu odpowiedniego remontu mogłyby pracować na nowe inwestycje. O takim pomyśle poinformował podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy prezes BGK Nieruchomości Mirosław Barszcz. Tego typu działania mogą pomóc ponownie zasiedlić kamienice, które nie są obecnie użytkowane.

Wiele miast posiada bowiem w swoich zasobach budynki będące w złym stanie technicznym. Za względów rentowności deweloperzy nie podejmą się przystosowania obiektów, natomiast gminy w ten sposób mogą zagospodarować niewykorzystywane nieruchomości. Ułatwi to również chronienie ładu przestrzennego. Ponadto miasta nie będą musiały pozyskiwać terenów pod zabudowę poza swoimi granicami. Istotne jest także to, że należące do miast kamienice są położone w atrakcyjnych lokalizacjach. Rozwiązanie okazuje się korzystne też pod kątem procesu administracyjnego.

Usytuowanie nieruchomości z jednej strony postrzega się jako ich atut, ale z drugiej może być problematyczne, gdyż koszt utrzymania z reguły przewyższa dochody najemców. Gdyby zostały przeznaczone jako inwestycja i nie służyły jako mieszkania komunalne, mogłyby stanowić wartość przynoszącą dochód.

Prace nad projektem zakładającym tego typu przedsięwzięcia spółka może rozpocząć po zrealizowaniu głównego celu, czyli utworzeniu 100 tys. mieszkań w ramach programu „Mieszkanie Plus”.  

Źródło: Portalsamorządowy.pl | 2018-09-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

wiktor ⋅ 05-09-2018 | 23:03

mogły by ale nie beda, jakoś chetnych na nowe mieszkania nawet na tych modnych osiedlach typu Praga Arte nie brakuje. skąd oni mają kasę????????

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Deweloperzy

);