Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

1,5 mln polskich dzieci mieszka w złych warunkach

Maria Gil | 2019-11-20

1,5 mln polskich dzieci mieszka w złych warunkach
Złe warunki mieszkaniowe przyczyniają się do śmierci dzieci

Grupa VELUX opublikowała V edycję raportu „Barometr zdrowych domów.” Wynika z niego, że co trzecie europejskie dziecko jest narażone na choroby spowodowane złym stanem technicznym domu.

Według Barometru na dolegliwości zdrowotne najbardziej narażeni są mieszkańcy nieruchomości jednorodzinnych zlokalizowanych na terenach podmiejskich – te budynki częściej mają słabszy system ogrzewania lub niewystarczające oświetlenie. Za inne czynniki ryzyka uznano również wilgoć oraz nadmierny hałas. Szacuje się, że zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym najmłodsi przebywają w zamkniętych pomieszczeniach nawet 20 godzin w ciągu doby, a ze względu na słabszą odporność zdecydowanie gorzej od dorosłych reagują na warunki, których konsekwencją może być alergia, atopowe zapalenie skóry lub astma. Ostatnia z wymienionych chorób dotyka aktualnie aż 26 proc. polskich dzieci.

Jacek Siwiński, prezes VELUX Polska podkreślił w rozmowie z agencją Newseria Biznes, że obecnie spędzamy w domach ok. 90 proc. naszego czasu (pokolenie XXI w. określa się jako „Indoor Generation”).

Dyskutujemy bardzo wiele o skażeniu środowiska, smogu, o tym, co na zewnątrz budynków, i to są bardzo ważne tematy, ale zapominamy, że największy wpływ na nasze życie, zdrowie i kondycję mają warunki, w jakich mieszkamy – dodał prezes.

Autorzy raportu zwracają uwagę, że konieczna jest nie tylko kampania społeczna uświadamiająca ludziom, jak ważne są warunki zamieszkania, ale również pomoc finansowa państwa przeznaczona na modernizację obiektów mieszkaniowych.

W „Barometrze zdrowych domów” znalazła się również informacja o skutkach wdychania zanieczyszczonego powietrza na najmłodszych. Okazuje się, że spośród 50 miast europejskich wpisanych na „czarną listę” WHO aż 36 pozycji zajmują polskie miejscowości. Badania wykazały, że 25 proc. przypadków śmierci wśród dzieci, które nie ukończyły 5 roku życia, była w jakimś stopniu spowodowana złym stanem środowiska. 

Źródło: KRN.pl | 2019-11-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (3)

Rurke ⋅ 03-12-2019 | 18:49

tzn. słabo ci

Micke ⋅ 26-11-2019 | 21:15

A w TBS czynszówkach najemcy podnajmują młodym na seks i inne i hałasowanie po nocy a młode małżeństwa z dziećmi nie mają gdzie mieszkać. Dzieje się bezprawie.I jeszcze czerpią korzyści finansowe.

www ⋅ 26-11-2019 | 15:26

słabe

Pokaż wszystkie komentarze (3)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażmieszkania na wynajemmieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Raciborskidomy na wynajem powiat Wałbrzyskimieszkania na wynajem gmina Krempnalokale użytkowe na wynajem gmina Wieluńdomy na wynajem w Świdwiumieszkania na wynajem w Jasioniedomy na sprzedaż w Sworowie

Deweloperzy

);