Komentarz KRN.pl: Jakie miejsce do mieszkania preferujesz w trakcie urlopu?
Z sondy KRN.pl wynika, że większość użytkowników portalu preferuje spędzanie wakacji w sposób konwencjonalny i komfortowy.
Z sondy KRN.pl wynika, że większość użytkowników portalu preferuje spędzanie wakacji w sposób konwencjonalny i komfortowy. Prawie 65 proc. z ogólnej liczby respondentów stwierdziło, że najlepszym miejscem pobytu w trakcie urlopu jest pokój w hotelu lub pensjonacie. Na kolejnym miejscu, ze znacznie gorszym wynikiem (22,6 proc.), znalazł się prywatny apartament. Najmniej zwolenników uzyskała opcja przebywania w mieszkaniu prywatnym lub skorzystanie z oferty campingów i pól namiotowych. Te dwie propozycje otrzymały od respondentów tylko po 6,5 proc. głosów.
Oferta hoteli i pensjonatów jest najłatwiej dostępna dla potencjalnych klientów, którzy poszukują miejsca na wakacje. Wystarczy sprawdzić hasło „wakacje nad morzem” w wyszukiwarce internetowej, aby przekonać się, że ogłoszenia hoteli i pensjonatów zdecydowanie dominują. Świadczy to o silnym marketingu i dużych środkach na reklamę służącym przyciągnięciu klientów. Oprócz solidnego marketingu istotne jest również to, że coraz więcej osób ceni odpowiednie wyposażenie zaplecza hotelowego. Projekty architektoniczne nowych hoteli i pensjonatów często przewidują budowę restauracji, basenu, czy centrum odnowy biologicznej. Obecność centrum SPA w hotelu powoduje, że oferta ośrodka staje się znacznie bardziej atrakcyjna i może zaważyć nad wyborem klienta.
Spędzanie wczasów w prywatnym apartamencie wiąże się z większą prywatnością i możliwością swobodnego organizowania czasu. Pobyt w takim apartamencie jest zazwyczaj tańszy w porównaniu do hotelu. W hotelach i pensjonatach najczęściej w konkretnych godzinach, np. wydawane są posiłki lub rozpoczyna się cisza nocna. W przypadku prywatnych apartamentów klienci praktycznie bez żadnych ograniczeń zarządzają czasem. Ponieważ rentowność nieruchomości wakacyjnych jest stosunkowo wysoka, z roku na rok wzrasta liczba osób zainteresowanych zakupem tego typu nieruchomości pod wynajem. Dlatego deweloperzy rozpoczynają coraz więcej inwestycji budowlanych, które oferują do sprzedaży apartamenty wakacyjne.
Stosunkowo słaby wynik uzyskało wynajmowanie mieszkań w ramach tzw. najmu okazjonalnego. W tym przypadku osoby prywatne oferują mieszkania pod wynajem na okres, np. weekendu. System ten stanowi ciekawą alternatywę dla hosteli, szczególnie jeżeli planujemy wakacje w dużych aglomeracjach miejskich. To właśnie w przypadku większych metropolii największa jest oferta mieszkań pod wynajem na krótki okres. W kurortach turystycznych, w których podaż budownictwa mieszkalnego jest odpowiednio niższa ogłoszeń tego rodzaju jest znacznie mniej. Główną zaletą najmu okazjonalnego oprócz atrakcyjnej ceny jest posiadanie całego mieszkania tylko na własny użytek. Jest to zdecydowanie wygodniejsza opcja niż w przypadku hostelu, gdzie często w podobnej cenie posiadamy do dyspozycji tylko jeden pokój. Co więcej, powstaje coraz więcej portali, w których właściciele mogą dodawać i oferować klientom własne mieszkania praktycznie bezpłatnie.
Analiza wyników sondy wskazuje na to, że respondenci raczej nie kierują się względami finansowymi w procesie wyboru miejsca na wakacje. W trakcie urlopu istotny jest przede wszystkim komfort i dostęp do nowoczesnego wyposażenia. Niewielka liczba głosów optująca za wyborem campingu i pola namiotowego dobitnie wskazuje, że w trakcie wakacji wygoda liczy się bez względu na wyższe koszty.
Jakie miejsce do mieszkania preferujesz w trakcie urlopu? |
• pokój w hotelu lub pensjonacie (64.5%)
• prywatny apartament (22.6%)
• mieszkanie prywatne (najem okazjonalny) (6.5%)
• camping lub pole namiotowe (6.5%)
|
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)