Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Porady prawne Porady prawne

Wspólnoty mieszkaniowe

Czy Wspólnota Mieszkaniowa może uzyskać dotację na wykonanie przedmiotowej inwestycji z programu KAWKA – Likwidacja niskiej emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej i rozwój rozproszonych odnawialnych źródeł energii? Jakie są kolejne kroki, które należy spełnić, aby uzyskać dotację? W mediach przedmiotowy program nie jest praktycznie wcale rozpowszechniony.

Program KAWKA nie jest programem propagowanym w mediach, bo nie jest on skierowany do szerokiego grona odbiorców. To program realizowany przez NFOŚiGW, a przeznaczony dla jednostek samorządu terytorialnego. Zatem zapewne NFOŚiGW swoje wysiłki słusznie koncentruje na tym, aby informacje o programie dotarły do urzędników tych jednostek. Program KAWKA skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego, które planują realizację lub realizują przedsięwzięcia powodujące ograniczenie niskiej emisji.

W ramach Programu KAWKA realizowane mogą być następujące rodzaje przedsięwzięć mające na celu ograniczenie niskiej emisji:

  • likwidacja lokalnych źródeł ciepła tj.: likwidacja lokalnych źródeł ciepła tj.: indywidualnych kotłowni lub palenisk opalanych na paliwa stałe, kotłowni zasilających kilka budynków oraz kotłowni osiedlowych i podłączenie obiektów do miejskiej sieci ciepłowniczej lub ich zastąpienie przez źródło o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła (w tym pompy ciepła).
  • rozbudowa sieci ciepłowniczej w celu podłączenia istniejących obiektów do centralnego źródła ciepła wraz z podłączeniem obiektu do sieci;
  • montaż kolektorów słonecznych celem obniżenia emisji w lokalnym źródle ciepła opalanym paliwem stałym, bądź celem współpracy ze źródłem ciepła zastępującym źródło ciepła opalane paliwem stałym;
  • termomodernizacja budynków wielorodzinnych wyłącznie jako element towarzyszący przebudowie lub likwidacji źródła ciepła opalanego paliwem stałym.

Zatem decyzję o przystąpieniu do programu podejmuje gmina. Wspólnota mieszkaniowa nie może uczestniczyć w programie bezpośrednio, jednak może uzyskać korzyści z programu pośrednio, pod warunkiem, że gmina, na terenie której się znajduje, weźmie udział w programie.

2016-02-04

powrót do listy pytań do prawnika

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażdziałki do kupieniakamienice na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat Tucholskimieszkania na wynajem powiat M. Białystokdomy na sprzedaż gmina Ruda-Hutalokale użytkowe na sprzedaż gmina Czarna Dąbrówkadomy na sprzedaż w Zamarskachdomy na sprzedaż w Rogowo-Majątekdomy na sprzedaż w Modliszowie

Deweloperzy

);