Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Kołdry, poduszki i materace dla alergika

Zakładając, że dorosły człowiek śpi od sześciu do ośmiu godzin dziennie, można przyjąć, że przesypia ok. 20 lat swojego życia. Przy tak znaczącej ilości czasu spędzonego pod kołdrą, warto zadbać o jakość swojej pościeli i łóżka. Zwłaszcza, jeśli ich przyszły użytkownik cierpi na jedną z najbardziej uciążliwych i nieprzyjemnych dolegliwości – alergię. Roztocza, które są najczęstszą przyczyną kataru i łzawienia oczu, rozwijają się w miejscach wilgotnych, zakurzonych i ciepłych – materace i łóżka są dla nich prawdziwym rajem. Dzięki specjalnym materiałom, z jakich wykonywane są produkty mające zapewnić komfortowy sen, z alergią można skutecznie walczyć w domowych warunkach.

Podstawa to dobry materac

Jeśli wiemy, że jesteśmy alergikami, powinniśmy od początku zaplanować miejsce do spania tak, aby alergeny miały w nim jak najmniejsze możliwości rozwoju. Oprócz unikania dywanów, otwartych półek i dużej ilości rzeczy, na których może gromadzić się kurz, musimy odpowiednio dostosować swoje łóżko.

Wybierając materac, warto wiedzieć, z czego powinien być wykonany, aby nie gromadził się w nim kurz i roztocza. Powinniśmy unikać tych wykonanych z wełny, końskiego włosia czy trawy morskiej – naturalne materiały, które nie posiadają właściwości antystatycznych, nie będą odpychać kurzu tylko staną się jego siedliskiem, wyjątkiem od tej reguły jest, polecana przez specjalistów, bawełna.

Dobry materac dla alergików to taki, którego utrzymanie w czystości będzie łatwe, a dodatkowo taki, który będzie zdrowy dla kręgosłupa. Powinien zawierać dwa rodzaje pianki - wysokoelastyczną oraz termoelastyczną. Ich obecność zapewnia nie tylko odpowiednie oparcie dla kręgosłupa w czasie snu, ale także zapobiega rozwojowi mikroorganizmów. Kontrowersyjną kwestią pozostają materace lateksowe, które z jednej strony stanowią środowisko nieprzychylne roztoczom, ale same mogę wywoływać reakcje alergiczne. Stanie się tak tylko wtedy, gdy ciało człowieka będzie miało bezpośredni kontakt z lateksem. W praktyce jest to utrudnione dzięki pokrowcom, w których materace najczęściej się znajdują. Jeśli mamy pewność, że nie jesteśmy uczuleni na lateks, warto zastanowić się nad wyborem tego rozwiązania.

Poduszki

Powinniśmy także zadbać o to, aby materac przechowywać w ściąganym, łatwym do wyprania (najlepiej w wysokiej temperaturze) pokrowcu. Jeśli chcemy dodatkowo zabezpieczyć się przed kurzem, warto rozważyć zainwestowanie w specjalne ,,nakładki” na materac, które będą dodatkowym zabezpieczeniem przed roztoczami.

Sprawdź ceny pościeli na krn.pl

Pościel dla alergika

Pościel może być prawdziwym siedliskiem kurzu, ale wykonana z odpowiednich materiałów będzie sprzymierzeńcem w walce z roztoczami. Powinnyśmy zainwestować w taką wykonaną z mikrofazy, która przepuszczając wilgoć, nie przepuszcza roztoczy. natomiast wypełnienie kołder i poduszek powinien stanowić granulat poliestrowo-silikonowy. Jest on lekki, higieniczny, zapewnia pościeli odpowiednią puszystość i termoizolację. Najlepiej zakupić także bieliznę pościelową wykonaną z czystej bawełny, którą można prać w temperaturze powyżej 60oC. Specjaliści zalecają zmienianie jej przynajmniej raz w tygodniu.

Pościel dla alergika

Podsumowując, aby alergik mógł spać w komfortowych warunkach, musimy pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad. Powinniśmy unikać materacy wykonanych z naturalnych materiałów, w ostateczności z bawełny. Dobrze zaopatrzyć się w pokrowce i nakładki na materac – ułatwią one utrzymanie łóżka w czystości. Wybierając pościel, musimy zrezygnować z puchu i pierzyny, pościel z mikrofazy i wypełniona specjalnym, syntetycznym granulatem zapobiegnie powstawaniu roztoczy. Na koniec warto pamiętać o praniu i zmienianiu bawełnianej bielizny pościelowej co kilka dni i samej pościeli przynajmniej raz na pół roku. Aby wzmocnić obronę przed alergenami, możemy posiłkować się specjalnymi preparatami w aerozolu, które rozpylane w pokoju na poduszki, pościel i tapicerowane meble, skutecznie zabija roztocza.

Barbara Kocik - krn.pl

Źródło: |

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Przeczytaj dodatkowo

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajemlokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Oławskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Biała Podlaskalokale użytkowe na wynajem gmina Węgliniecmieszkania na sprzedaż gmina Nowa Rudamieszkania na sprzedaż w Wapniemieszkania na sprzedaż w Karsachmieszkania na wynajem w Połoniny

Deweloperzy

);