Wanna to dla wielu z nas absolutny „must have” w łazience. Choć zajmuje nieco więcej miejsca niż kabina prysznicowa, to pozwala się zrelaksować i stanowi ułatwienie dla młodych rodziców kąpiących swoje pociechy. Zarówno duża, jak i niewielka wanna może wyglądać modnie i stylowo, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na jej zabudowę. Konstrukcja powinna być estetyczna i jednocześnie wyróżniać się wysoką trwałością. Zatem jak obudować wannę, aby stała się idealnym dopełnieniem aranżacji łazienki? Podpowiadamy.
Zabudowa wanny a jej kształt i rodzaj
Jednym z najważniejszych czynników jakie należy wziąć pod uwagę przy zabudowie wanny jest jej kształt i rodzaj. To właśnie od nich zależy wybór metody zabudowy oraz poziom trudności całego przedsięwzięcia. Najprościej obudować wannę narożną lub wolnostojącą w kształcie prostokąta lub elipsy, gdzie dopasowanie stelażu oraz docięcie materiałów do zabudowy nie stanowi większego problemu. To nie oznacza, że wanny półokrągłej nie da się zręcznie wkomponować w wystrój łazienki. Wręcz przeciwnie – w sprzedaży znajdziemy modele wraz z gotową zabudową wykonaną z plastiku i podkonstrukcje, na których z łatwością można je umieścić. Nieco trudniejsze zadanie czeka nas w przypadku wanny asymetrycznej, jednak stawiając na odpowiedni materiał możemy spodziewać się spektakularnych efektów. Więcej inspiracji na https://home.morele.net/.
Zabudowa wanny – jaki materiał wybrać?
Zabudowa wanny to świetny sposób na wprowadzenie do łazienki harmonii. Jednak aby czerpać maksimum korzyści z jej potencjału aranżacyjnego należy dobrać odpowiedni materiał. Specjaliści najczęściej sięgają po trzy rozwiązania. Pierwszym z nich jest tzw. obmurówka, czyli konstrukcja z bloczków betonu komórkowego układanych na zaprawę murarską lub klejową. Świetnie sprawdza się w przypadku wanien montowanych przy ścianie oraz wolnostojących. Jej prawidłowe wykonanie wymaga jednak wprawy i trzeba pamiętać o zrobieniu otworu rewizyjnego blisko syfonu.
Drugą, równie popularną metodą okazuje się zabudowa wanny ze styropianu. Płyty tego materiału łatwo dopasować do wanien prostokątnych, ale zdają egzamin również w przypadku modeli półokrągłych. Montaż styropianowej obudowy jest szybki i prosty, a wycięcie szczeliny rewizyjnej zajmuje kilka chwil. Co ważne, do jej powierzchni można bezpośrednio przykleić płytki czy kafelki.
Niemałym zainteresowaniem cieszą się również obudowy z płyt kartonowo-gipsowych. Mocuje się je do uprzednio przygotowanego metalowego profilu C i U – są odporne nie tylko na wilgoć, bo niektórzy producenci gwarantują również przeciwdziałanie powstawaniu pleśni i grzybów. Przy budowie konstrukcji warto jednak pamiętać, aby nie montować jej równo z brzegami wanny, zwłaszcza jeśli całość chcemy wykończyć glazurą.
Artykuł powstał przy współpracy z https://home.morele.net/.
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Komentarze (1)
ELIZABETH WALTER ⋅ 03-11-2021 | 11:46
Pożycz teraz od LENDINGTREE® Inc kontakt: (lendingtreeloans@pm.me) Zmień sposób pożyczania pożyczek za pośrednictwem LendingTree. Od tego czasu LendingTree usprawniło proces pożyczania online i pomogło ponad milionowi osób uzyskać finansowanie, na które zasługują. LendingTree oferuje dostęp do pożyczek osobistych dla pożyczkobiorców o niskich i wysokich dochodach, którzy potrzebują pomocy w kwestiach takich jak dług o wysokim oprocentowaniu, remont domu lub nieoczekiwane wydatki przy oprocentowaniu nawet 3-5% w zależności od rodzaju pożyczki. Łatwo uzyskaj pożyczki bez dużej ilości papierkowej roboty i dokumentów. Pospiesz się teraz i skontaktuj się z nami w sprawie tak upragnionej pożyczki. Szybka odpowiedź mailowa: lendingtreegroupinc@gmail.com