Spray cynkowy to produkt skuteczny w zabezpieczaniu różnych powierzchni przed korozją. Jego ogromną zaletą jest to, że jest odporny na bardzo wysokie temperatury i działanie czynników atmosferycznych innego rodzaju. W artykule wyjaśniamy, w jakich sytuacjach warto stosować cynk w sprayu i dlaczego warto ten produkt mieć w domu na wszelki wypadek.
1. Spray cynkowy (wysoka zawartość cynku)
2. Jakie zastosowanie ma cynk w sprayu
3. Cynk w sprayu — przykłady wykorzystywania
Można powiedzieć, że każdy posiada produkty, które trzeba chronić przed korozją. Z tego względu warto mieć zawsze pod ręką spray, który wykazuje wręcz błyskawiczny czas schnięcia i silną odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. W czasach zmian klimatycznych bardzo ważne jest, by spray z cynkiem był wytrzymały na każdą przekraczającą normy temperaturę. Przykładem takiego produktu jest
cynk w sprayu Śnieżka.
Spray cynkowy (wysoka zawartość cynku)
Preparat zawiera aż 99% czystego cynku. Po utwardzeniu wytrzyma temperatury dochodzące nawet 600°C. Przed użyciem sprayu konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Należy usunąć rdzę, kurz i wszelkie inne rodzaje zanieczyszczeń. Nie powinno się pozostawiać powłoki, która źle trzyma się podłoża. Pozostałe powłoki trzeba zmatowić za pomocą papieru ściernego. Następnym krokiem jest odpylenie. Jeśli chodzi o najlepsze warunki do używania sprayu cynkowego, to idealnie jest malować powierzchnię w temperaturze od +15°C do +25°C. Jeśli chodzi o czas wysychania, może on być bardzo szybki lub wydłużony. To akurat zależeć może od wilgotności powietrza i temperatury. Co ważne, ochrona antykorozyjna zaczyna działać już po 24 godzinach od pomalowania powierzchni.
Jakie zastosowanie ma cynk w sprayu
Producent zaleca stosowanie produktu do powierzchni, które są w jakikolwiek sposób narażone na korozję. Mogą to być na przykład bramy wjazdowe, ogrodzenia, drzwi w formie kraty, furtki wejściowe, elementy karoserii lub układy wydechowe. Może mieć zastosowanie w budownictwie (rynny, dachy) oraz przy wykańczaniu wnętrz (na przykład przy stylu industrialnym lub loftowym). Ogólnie rzecz ujmując, produkt tego rodzaju nadaje się do metalowych detali.
Cynk w sprayu — przykłady wykorzystywania
Jako przykłady zastosowania można wymienić następujące sytuacje:
-
Skorodowany samochód, który ma już wiele lat. Właściciel może nie chcieć już inwestować w profesjonalne lakierowanie pieniędzy, ale nadal chce korzystać z pojazdu. W tym przypadku może użyć cynku w sprayu. Rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne i skuteczne. Sprawdza się w sytuacjach typu korozja widoczna na samochodzie po zimie, zwłaszcza jeśli auto nie było garażowane.
-
Renowacja bram wjazdowych o różnej powierzchni. Produkt sprawdzi się w każdych warunkach. W miastach bramy mogą być dodatkowo narażone na uszkodzenia przez wandali lub przypadkowo powstałe zarysowania.
-
Drzwi i kraty do piwnic, zwłaszcza jeśli w pomieszczeniach występuje wilgoć lub miały miejsce zalania (awarie hydrauliczne lub intensywne opady deszczu typu "oberwanie chmury").
-
Zaatakowane przez rdzę obróbki blacharskie na dachach. Zamiast kosztownej wymiany można zlecić lub samodzielnie wykonać ich renowację. Często problemem są terminy dekarzy w sezonie letnim.
-
Prace remontowe i aranżacyjne we wnętrzach biurowych, mieszkalnych i przemysłowych.
Spray z cynkiem jest produktem, który powinien być na stanie w każdym domu i w każdej firmie. Umożliwia szybkie prace konserwacyjne bez konieczności wydawania pieniędzy na kosztowne roboty.
Źródło: KRN.pl | 2023-07-18
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
powrót do listy artykułów
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)