Likwidacja Ministerstwa Budownictwa to dobry pomysł – tego zdania jest ponad połowa (58,6 proc.) osób, które wzięły udział w badaniu przeprowadzonym przez portal KRN.pl. Pozostała część ankietowanych (41,4 proc.) sądzi, że włączenie obecnego resortu budownictwa w obręb Ministerstwa Infrastruktury to kiepskie rozwiązanie.
Likwidacja Ministerstwa Budownictwa to dobry pomysł – tego zdania jest ponad połowa (58,6 proc.) osób, które wzięły udział w badaniu przeprowadzonym przez portal KRN.pl. Pozostała część ankietowanych (41,4 proc.) sądzi, że włączenie obecnego resortu budownictwa w obręb Ministerstwa Infrastruktury to kiepskie rozwiązanie.Respondenci z pierwszej grupy prawdopodobnie uwzględnili opinie posłów PO, którzy uważają, że Ministerstwo Budownictwa nie spełniło pokładanych w nim nadziei. Przed 2006 r. budownictwo funkcjonowało w ramach Ministerstwa Infrastruktury, co pozwalało na pełniejsze realizowanie polityki mieszkaniowej. Poza tym powołanie Ministerstwa Budownictwa miało związek z politycznymi interesami PiS-u i Samoobrony. Co ciekawe, sam minister budownictwa Mirosław Barszcz jeszcze na długo przed wyborami był zdania, że resort ten należy zlikwidować przede wszystkim ze względów oszczędnościowych.
Przeciwnicy likwidacji Ministerstwa Budownictwa są zapewne przekonani, że najlepszym rozwiązaniem byłoby skupienie fachowców w wyspecjalizowanym resorcie i skoncentrowanie się wyłącznie na sprawach dotyczących budownictwa. Osoby negatywnie oceniające pomysł PO obawiają się, że w nowym Ministerstwie kwestie związane z rynkiem nieruchomości mogą zejść na dalszy plan.
O tym, jak potoczą się losy obecnego Ministerstwa Budownictwa przekonamy się już niebawem, kiedy poznamy pełny skład nowego rządu.
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)