Mając do wyboru zakup mieszkania od dewelopera lub z rynku wtórnego, większość (60,3 proc.) użytkowników portalu KRN.pl zdecydowałaby się na lokal z drugiej ręki.
Mając do wyboru zakup mieszkania od dewelopera lub z rynku wtórnego, większość (60,3 proc.) użytkowników portalu KRN.pl zdecydowałaby się na lokal z drugiej ręki.Być może tych ankietowanych, którzy wybraliby mieszkanie z rynku wtórnego, do zainwestowania pieniędzy w mieszkanie od dewelopera zniechęca cała lista danych, jakie należałoby sprawdzić – od stanu prawnego gruntu, na którym ma być realizowana inwestycja poczynając, a na wcześniejszych inwestycjach i bieżącej opinii o firmie deweloperskiej kończąc. Poza tym niewątpliwą zaletą lokalu z drugiej ręki jest to, że można w nim zamieszkać właściwie od razu, podczas gdy na nowe mieszkanie czeka się kilkanaście miesięcy. Ponadto na rynku wtórnym łatwiej wynegocjować niższą cenę lub trafić na dobrą okazję.
Niemniej jednak mieszkania deweloperskie również mają spore grono zwolenników (39,7 proc. ankietowanych). Na korzyść lokali z rynku pierwotnego przemawia możliwość ich aranżacji i wykończenia według własnych preferencji i upodobań. Na powyższe wyniki z pewnością duży wpływ miał czynnik, jakim jest cena nieruchomości. Osoby zamierzające kupić lokal z rynku pierwotnego są zdania, iż znajdujące się tam oferty są zazwyczaj bardziej atrakcyjne pod względem cenowym niż propozycje z rynku wtórnego. Dlatego zastanawiająca jest przewaga zwolenników lokali z drugiej ręki. Być może w tym wypadku zadziałał czynnik psychologiczny – ankietowani wyszli z założenia, że rezygnując z usług dewelopera, zmniejszają ryzyko perturbacji związanych z realizacją inwestycji.
Jedno jest pewne, zakup mieszkania – nieważne czy z rynku pierwotnego, czy wtórnego – wciąż wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i ograniczeniami.
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)