Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Policjant musi się wyprowadzić

Policjant musi się wyprowadzić

Weszła w życie kolejna nowelizacja ustawy o policji. Główna zmiana dotyczy możliwości zajmowania przez funkcjonariuszy policji i ich rodziny lokali na podstawie decyzji administracyjnej. Do niedawna właściciele zajmowanych przez policjantów mieszkań nie mieli żadnych możliwości, by się pozbyć niechcianych lokatorów.

5 sierpnia 2009 r. weszła w życie kolejna – po majowej – nowelizacja ustawy o policji (DzU nr 115, poz. 959). Główna zmiana dotyczy możliwości zajmowania przez funkcjonariuszy policji i ich rodziny lokali na podstawie decyzji administracyjnej. Do niedawna właściciele zajmowanych przez policjantów mieszkań nie mieli żadnych możliwości, by się pozbyć niechcianych lokatorów. W ubiegłym roku, na skutek interwencji rzecznika praw obywatelskich, Trybunał Konstytucyjny wypowiedział się na temat obowiązujących przepisów mieszkaniowych i stwierdził, że są one niekonstytucyjne. To właśnie w związku z tą decyzją TK doszedł do znowelizowania przedmiotowej ustawy.

Obecnie obowiązujące przepisy przywróciły właścicielom lokali prawo swobodnego dysponowania swoimi mieszkaniami, które dotychczas były bezterminowo zajęte przez policjantów i ich rodziny. Co więcej, w przypadku gdy funkcjonariusz policji, który bezprawnie zajął cudzy lokal, posiada – on lub jego współmałżonek – tytuł prawny do innego lokalu, musi wybrać jeden z lokali. Nie może mieszkać w mieszkaniach z przydziału, jeżeli jednocześnie posiada inny lokal. Ponadto, gdy właściciel zajmowanego przez policjanta lokalu zrezygnuje z dalszego wynajmowania, wówczas również w stosunku do funkcjonariusza i jego rodziny zapadnie decyzja o opróżnieniu lokalu.
 
Nowelizacja umożliwia przydzielanie policjantom tylko takich mieszkań, które pozostają w dyspozycji ministra spraw wewnętrznych i administracji lub podległych mu organów.
 
 
Źródło: KRN.pl | 2009-08-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemhale i magazyny na sprzedażdomy na zamianęmieszkania na wynajem powiat Dąbrowskidomy na sprzedaż powiat Lipskimieszkania na wynajem gmina Rujamieszkania na wynajem gmina Brokmieszkania na wynajem w Dalekiemieszkania na wynajem w Bizorędziemieszkania na wynajem w Dębowcu

Deweloperzy

);