Utrzymanie małżeństwa jest niekiedy niemożliwe. Znaczące różnice charakterów, zdrada, wypalenie się uczucia - to wszystko stanowi przykładowe przyczyny rozpadu związku. Co zrobić w takiej sytuacji? Podział majątku wspólnego jest jednym z zadań, z którymi trzeba będzie się zmierzyć. Jak podejść do tego z głową?
1. Jak podejść do podziału majątku po rozwodzie?
2. Podział majątku wspólnego to jedno z wyzwań przy rozwodzie
Jak podejść do podziału majątku po rozwodzie?
Sądowy podział majątku to w niektórych przypadkach konieczność. Jeżeli współmałżonkowie nie mogą znaleźć nici porozumienia w tym zakresie i nie wiedzą jak dokonać podziału majątku wspólnego - wówczas warto zgłosić się po pomoc profesjonalistów.
Nie da się ukryć, że podział majątku po rozwodzie stanowi jedną ze stresujących
Podział majątku po rozwodzie zrealizowany przez doświadczonych prawników pomoże wypracować porozumienie i propozycję korzystnego rozwiązania dla obu stron, które są na etapie sprawy rozwodowej.
Warto też pamiętać o tym, że w czasie trwania małżeństwa nadal można zawrzeć umowę, która będzie stanowiła rozdzielność majątkową. Taki krok może stanowić optymalne zabezpieczenie na wypadek nieporozumień, które mogłyby pojawić się przy rozwodzie. Co wchodzi w skład majątku wspólnego? Są to nie tylko środki finansowe, ale także nieruchomości, działki czy auta. To też dochody z majątku wspólnego, wynagrodzenie pobrane za pracę, nagrody czy darowizny uzyskane podczas trwania małżeństwa. Na uwagę zasługują tez udziały w spółce cywilnej. W sytuacji, gdy nie doszło do ustalenia podziału majątku w postaci intercyzy, wówczas nabyte składniki majątku przez obie osoby stanowią wspólną własność obojga małżonków. Nie zalicza się jednak do tej kategorii pasywów.
Podział majątku wspólnego to jedno z wyzwań przy rozwodzie
Kiedy uda Wam się już dokonać podziału majątku osobistego, warto wówczas zastanowić się nad pozostałymi aspektami, którymi trzeba się zająć. Jeżeli macie wspólne dzieci, kluczowe będzie też ustalenie opieki nad nimi oraz sytemu widywania się. Troska o potomstwo powinna zajmować nadrzędne miejsce w Waszych negocjacjach. Ważne jest też to, aby rodzice wzajemnie nie próbowali nastawiać potomstwa przeciwko sobie.
Teraz, kiedy wiesz już, że warto skorzystać z firmy specjalizującej się w podziale majątku przy rozwodzie, nie pozostaje Ci nic innego jak omówić możliwe warunki współpracy. Mediacje pośredników mogą okazać się tutaj naprawdę przydatne - wykorzystaj to w trosce o komfort obu stron zaangażowanych w ten proces.
Źródło: KRN.pl | 2023-03-23
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
powrót do listy artykułów
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)