Serwis internetowy, to coś więcej niż tylko garść informacji i zdjęć. Profesjonalne serwisy prezentujące ofertę branży nieruchomości są dynamiczne, umożliwiają szczegółowe zapoznanie się z ofertą firm deweloperskich i prezentują ją w nieszablonowy sposób. Wykonane z użyciem zaawansowanych rozwiązań, dają możliwość dowiedzenia się nie tylko tego, gdzie dana inwestycja jest lub będzie zlokalizowana, czy jaki będzie miała rozkład pomieszczeń, ale pozwalają je także umeblować i zobaczyć, jaki będzie widok z okna. Serwis internetowy stanowi wizytówkę, która decyduje o tym, jak firma i jej projekty będzie postrzegana, warto więc poświęcić czas i środki na jego realizację. Tę zaś warto zlecić doświadczonemu wykonawcy. Ważne, by serwis był nie tylko estetyczny, ale też dobrze zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek internetowych. Przełoży się to na efekty sprzedażowe firmy.
Serwis korporacyjny to jedno. Warto jednak pomyśleć także o serwisach dedykowanych poszczególnym inwestycjom. Pozwalają one na jeszcze lepsze wykorzystanie możliwości Internetu jako kanału dotarcia do klientów. Zaletą wszelkich działań tego typu jest możliwość dokładnego mierzenia ich efektów, a także, w razie potrzeby, modyfikowania treści. Wszystko to pozwala dopasować przekaz do bieżących potrzeb potencjalnych klientów.
Internet pomocny już w trakcie budowy
Warto podkreślić, że Internet może być przydatnym narzędziem jeszcze na długo przed ukończeniem inwestycji. Już w fazie planowania, a następnie w kolejnych etapach realizacji, dzięki działaniom w sieci można informować o postępach prac, planach, dokonywanych rezerwacjach mieszkań, biur lub powierzchni usługowych. Działania w Internecie od jak najwcześniejszego etapu danej realizacji pozwalają też pokazać przejrzystość działań firmy developerskiej. Oprócz efektów stricte sprzedażowych, mogą więc także być skuteczne z punktu widzenia budowania wizerunku firmy jako solidnej i rzetelnej.
Poruszyć nieruchomość
Skuteczność działań marketingowych w Internecie poprawią rozwiązania niestandardowe, które wyróżnią daną firmę czy ofertę. Spośród wielu możliwości, przy pomocy doświadczonej agencji interaktywnej, każdy deweloper znajdzie coś, co będzie odpowiadać jego potrzebom i możliwościom. Wśród ciekawych rozwiązań warto zwrócić uwagę na przykład na prezentację nieruchomości w formie panoram 3D, narzędzia do aranżowania mieszkań za pośrednictwem Internetu, czy Augmented Reality, czyli rozszerzoną rzeczywistość, umożliwiającą prezentację treści cyfrowych (na przykład modeli budynków) w trzech wymiarach w czasie rzeczywistym na ekranie komputera przy użyciu transmisji wideo. Tego typu rozwiązania, jeśli zostaną odpowiednio dobrane i zoptymalizowane, dla użytkowników stanowić będą niezwykle użyteczne narzędzie, a dla firmy – duży atut na tle działań konkurencji.
Po co nieruchomościom Facebook?
Media społecznościowe w branży nieruchomości? Jak najbardziej! Serwisy takie jak Facebook, Blip czy Twitter są coraz szerzej wykorzystywane w komunikacji marketingowej podmiotów komercyjnych. Warto podkreślić, że nie tylko tych największych. Coraz więcej skutecznych działań w mediach społecznościowych prowadzonych jest przez średniej wielkości firmy działające lokalnie.
W dzisiejszych czasach ludzie często patrzą podejrzliwie na reklamę, nie wierząc, że reklamowany produkt czy usługa, rzeczywiście są dobre. Reklamodawcy mają przecież interes w jak najkorzystniejszym jego przedstawieniu. W tym kontekście media społecznościowe są świetnym narzędziem. Działania reklamowe są w nich bowiem prowadzone w oparciu o mechanizm rekomendacji, a opiniom znajomym ufamy bardziej niż reklamie pochodzącej wprost od reklamodawców. Firmy działające w branży nieruchomości, jeśli mogą pochwalić się zadowolonymi klientami, powinny wykorzystać ten potencjał – niech ci klienci dzielą się swoimi opiniami z innymi.
Zanim ktoś zdecyduje się na zakup nieruchomości, chce mieć pewność, że dobrze lokuje swoje pieniądze. Dzięki wcześniejszemu kontaktowi z marką i poznaniu opinii innych osób na temat danej firmy czy inwestycji, podjęcie decyzji o inwestycji w nieruchomość może być łatwiejsze. W dobie dużej konkurencji na rynku nieruchomości, branża ta musi postawić na zaangażowanie potencjalnych klientów w komunikację. Reklama w mediach społecznościowych jest godna uwagi, ponieważ pozwala dotrzeć do ściśle określonej grupy adresatów, zainteresowanej ofertą firmy i kupnem nieruchomości.
Nowe możliwości prowadzenia działań komunikacyjnych i sprzedażowych w mediach społecznościowych wiążą się też z sukcesywnym rozwojem takich narzędzi jak chociażby Foursquare, Facebook Places czy Google Places. Z punktu widzenia branży nieruchomości są szczególnie warte uwagi, gdyż odwołują się do czynnika nierozerwalnie związanego z nieruchomościami – lokalizacji. Usługi te, z biegiem czasu, na pewno będą coraz szerzej wykorzystywane w komunikacji marketingowej i działaniach sprzedażowych.
W trosce o klienta
Internet wkracza w coraz to nowe dziedziny życia i biznesu, powodując konieczność sięgania po nowe formy reklamy i sprzedaży produktów i usług. Coraz większa część budżetów reklamowych przeznaczana jest na działania w Internecie. Wszystko wskazuje na to, że tendencja ta będzie się nasilać, powodując zastępowanie tradycyjnego marketingu nowoczesnymi działaniami w sieci. Kluczem do sukcesu są profesjonalne działania promocyjne, oparte na przemyślanej strategii, które przełożą się na konkretne efekty sprzedażowe. Coraz bardziej będzie się liczyć jakość prowadzonych działań, spójność i systematyczność komunikacji.
Obecność w Internecie to nie tylko możliwość budowania wizerunku firmy jako eksperta w branży, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i potrzebom rynkowym. Nowe metody i formy promocji to dla firm z branży nieruchomości przede wszystkim szansa na skuteczne dotarcie do potencjalnych klientów poprzez atrakcyjną i nowoczesną prezentację realizowanych inwestycji. Warto więc, by działania w Internecie na stałe zagościły w ich planach marketingowych.
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)