Podczas sympozjum w Bratysławie referat wygłosiła laureatka konkursu współorganizowanego przez spółkę KRN media.
W dniach 16-18 marca 2012 r. w Bratysławie odbyło się Sympozjum Koła Naukowego Grunt działającego przy Katedrze Ekonomiki Nieruchomości i Procesu Inwestycyjnego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Tegoroczna edycja była pierwszą, którą zorganizowano we współpracy z zagraniczną uczelnią oraz jej studentami – Katedrą Ekonomiki Budownictwa Uniwersytetu Technicznego w Bratysławie. To również pierwsza konferencja, która odbyła się w całości w języku angielskim.
W sympozjum, poza przedstawicielami Koła Naukowego Grunt, stronę polską reprezentowały osoby ze Studenckiego Koła Naukowego Propertus działającego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły dwutygodnik „Krakowski Rynek Nieruchomości” oraz portal KRN.pl.
Uroczystego otwarcia sympozjum dokonał prof. Koloman Ivanicka oraz opiekun koła Grunt – dr Bartłomiej Marona, który wraz z dr inż. Andrejem Adamuscinem z Uniwersytetu Technicznego w Bratysławie prowadził studenckie obrady.
Konferencja rozpoczęła się trzema polskimi wystąpieniami. Pierwszy referat dotyczący rynku nieruchomości w Krakowie wygłosiły: Aleksandra Zimoch i Katarzyna Błażkiewicz z koła Grunt. Następnie analizę poznańskiego rynku nieruchomości zaprezentowały członkinie Propertus-a: Agnieszka Łobodzińska, Monika Kozłowska i Kamila Korytowska. W obu prezentacjach przedstawione zostały najważniejsze wskaźniki makroekonomiczne kształtujące lokalne rynki nieruchomości. Z kolei prezentację na temat rynku nieruchomości mieszkaniowych w Krakowie wygłosiła Dorota Grochowina, studentka czwartego roku ekonometrii i informatyki UEK, laureatka konkursu zorganizowanego przez Koło Naukowe Grunt oraz spółkę KRN media. Dr Bartłomiej Marona, członek komisji konkursowej, oceniając jej pracę powiedział: Zwycięski artykuł konkursu pt. „Analiza determinant cen mieszkań w Krakowie w okresie 2006–2010 na przykładzie wybranego krakowskiego biura nieruchomości” charakteryzuje się ciekawymi i zarazem oryginalnymi badaniami empirycznymi. Wykorzystane przez autorkę modelowanie ekonometryczne pozwoliło na sformułowanie ilościowych oraz jakościowych wniosków, wskazując jednocześnie na samodzielność i biegłość autorki w rozwiązywaniu zarówno teoretycznych, jak i praktycznych problemów rynku nieruchomości.
Kolejnymi prelegentami byli studenci z Uniwersytetu Technicznego w Bratysławie, którzy przedstawili dwa referaty dotyczące sytuacji na tamtejszym rynku nieruchomości.
Zwieńczeniem dwudniowego sympozjum było wręczenie wszystkim uczestnikom certyfikatów udziału w konferencji oraz prezentów w postaci egzemplarzy dwutygodnika „Krakowski Rynek Nieruchomości”.
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)