Jak zabezpieczyć meble ogrodowe tarasowe przed kradzieżą, by móc spokojnie zostawić je na zimę w ogrodzie czy też na działce? Oto kilka najlepszych sposobów. Poznaj je i wypróbuj jeden z nich!
Jak zabezpieczyć mele ogrodowe z różnych materiałów przed kradzieżą
Zarówno drewniane meble ogrodowe, jak i meble ogrodowe technorattanowe, wiklinowe lub z tworzyw sztucznych, mogą stanowić łatwy kąsek dla złodziei, jeśli pozostawimy je na zewnątrz bez żadnych zabezpieczeń. Takie zestawy mebli to najczęściej spory wydatek, dlatego też warto poświęcić nieco czasu i uwagi na to, by odpowiednio je zabezpieczyć. Jednym z najlepszych sposobów na to, by ustrzec się przed kradzieżą, jest schowanie mebli do ogrodowego schowka (domku narzędziowego). Schowamy do niego nieużywane zimą narzędzia, sprzęty sportowe i sprzęty rekreacyjne. Schowane przed wzrokiem niepożądanych osób będą bezpieczne przez całą zimę. Co więcej, zadaszony i osłonięty schowek stanowi dobrą ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych, a ochrony takiej potrzebują najbardziej meble ogrodowe tarasowe wykonane z rattanu, drewna egzotycznego i krajowego oraz z wikliny.
Ochrona mebli ogrodowych przed kradzieżą. Czy duża ilość zabezpieczeń to dobry pomysł?
Oczywiście, sam schowek również może być na celowniku złodziei, dlatego też duże znaczenie będzie miał rodzaj kłódki, jaką wybierzemy. Specjaliści radzą, by zdecydować się na kłódkę do zastosowań zewnętrznych o chromowanym korpusie i wzmocnionym pałąku. Kłódka taka stanowi ochronę przed cięciem, piłowaniem i wierceniem. Co ważne, nie należy stosować w drzwiach domku czy też schowka ogrodowego zbyt wielu kłódek i zamków. Zwiększona ilość zabezpieczeń może działać na naszą niekorzyść, ponieważ w ten sposób dajemy sygnał złodziejowi, że w schowku znajdują się cenne przedmioty. Warto więc zdecydować się jedynie na kłódkę w drzwiach, a dodatkowo zamykać na klucz furtkę ogrodową. Nieoceniona może też okazać się pomoc zaprzyjaźnionych sąsiadów. Jeśli łączą nas z nimi dobre stosunki, to będą mieli oko na nasz ogród lub działkę w czasie, gdy nas nie ma, i w razie potrzeby będą w stanie odpowiednio zareagować.
Jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę? Pokrowce
Jeśli nie mamy możliwości schowania mebli ogrodowych na zimę, to skutecznym sposobem na zasłonięcie ich przed niepożądanym wzrokiem jest nałożenie na poszczególne elementy zestawu specjalnych pokrowców. Warto dodać, że ich głównym zadaniem jest ochrona mebli przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Doskonale jednak sprawdzą się również w roli ochrony przed kradzieżą. W niektórych przypadkach odpowiednie pokrowce można dokupić od razu podczas zakupu mebli, niekiedy jednak trzeba poszukać odpowiednich zabezpieczeń na własną rękę.
Jakie pokrowce na meble ogrodowe znajdziemy w sklepach?
- Foliowe,
- Poliestrowe,
- Mrozoodporne,
- Odporne na rozdarcia.
Do wyboru mamy również pokrowce na meble ogrodowe o różnych kształtach: prostokątne, kwadratowe, owalne i okrągłe. Bez trudu znajdziemy pokrowce na leżaki, narożniki ogrodowe oraz huśtawki. Co więcej, wszelkie inne ogrodowe akcesoria również możemy zabezpieczyć pokrowcami, a mowa tu o trampolinie, grillu czy parasolu. Jeśli mamy meble ogrodowe o nietypowych kształtach lub chcemy przykryć na zimę większe obiekty, warto wybrać odpowiednie plandeki, wśród których na szczególną uwagę zasługują modele ze stalowymi oczkami, pozwalającymi na przeciągnięcie i zawiązanie sznurka.
Zabezpieczenie mebli ogrodowych przed kradzieżą
Dobrym sposobem na zabezpieczenie mebli ogrodowych jest przymocowanie ich do podłoża. Jeśli nasz wybrany komplet daje taką możliwość, mocujemy meble przy pomocy śrub lub spoiwa, które łączy drewno z posadzką. Sprawdza się również tutaj wykorzystanie kabli stalowych, które przewleka się przez specjalne otwory znajdujące się na krzesłach i na stole. Przewody te przytwierdza się na koniec do ciężkiego i stabilnego obiektu, na przykład do altany. Należy użyć kable pokryte tworzywem sztucznym (gumową osłonką), co zapobiegnie powstaniu uszkodzeń i zarysowań. Kable o grubości od 2 do 10 milimetrów zapewniają dobrą ochronę i potrafią skutecznie utrudnić wszelkie próby kradzieży.
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)