Ceny mieszkań na rynku śląskim, podobnie jak w innych częściach kraju uległy podniesieniu. Warto zaznaczyć, że stanowisko analityków odnośnie kontynuacji takiego trendu nie jest jednoznaczne. Spekulowane są dalsze podwyżki, jak również stabilizacja cen mieszkań. Jednocześnie dynamika wzrostu cen na śląsku jest bardziej wypłycona niż w innych województwach. Śląsk ma szansę stać się szczególnie atrakcyjny, jeśli chodzi o inwestowanie na rynku nieruchomości, zwłaszcza pod kątem mieszkań przeznaczonych pod wynajem.
Jak wskazuje Mzuri Investments, na przestrzeni ostatnich miesięcy w samych Katowicach cena wynajmu mieszkań dwupokojowych i większych wzrosła o 14%. Wojna w Ukrainie, a w konsekwencji napływający uchodźcy szukający schronienia, zmienia oblicze rynku najmu w Polsce. To zjawisko jest tak samo odczuwalne na śląsku i - jak informuje portal Katowice24.info - mieszkań przeznaczonych pod wynajem jest coraz mniej.
Potencjał inwestycyjny Śląska
Drożejące ceny gruntów i materiałów budowlanych, rosnąca inflacja i podwyżka stóp procentowych przekłada się na wyższe ceny mieszkań, mniejsze zainteresowanie kredytami hipotecznymi i zakup nieruchomości. Oznaczać może to zdecydowany rozwój rynku najmu, którego potrzeby w najbliższych miesiącach raczej nadal będą rosnąć.
Jak zauważa Michał Sapota, prezes HRE Investments, region Śląski jest rynkiem z potencjałem inwestycyjnym i nie chodzi tutaj wyłącznie o Katowice, ale również pozostałe miasta takie jak Ruda Śląska, Sosnowiec, Gliwice, Bytom i Rybnik. Jest to rynek zróżnicowany i dynamicznie rozwijający się, i jak zauważa prezes HRE Investments, aglomeracja śląska jako całość jest liczniejsza niż Warszawa. Na terenie całego Śląska powstają nie tylko nowe mieszkania , ale również centra biznesowe i ośrodki kultury, co jednocześnie staje się głównym powodem, dlaczego inwestować w nieruchomości.
Usługa pod klucz “wchodzisz i mieszkasz” oraz Pakiet Inwestycyjny odpowiedzią na potrzeby inwestorów.
Usługa projektowo-wykonawcza świadczona przez firmę
SaniWell zorientowana jest na potrzeby zarówno klienta indywidualnego, jak również pośredników nieruchomości i firmy deweloperskie.
Standard “wchodzisz i mieszkasz” jest najbardziej kompletną usługa pod klucz, obejmującą projektowanie wnętrza przez dedykowanego architekta, a następnie kompleksowe wykończenie, pełne wyposażenie i umeblowanie całego mieszkania. Jest to unikalna usługa zorientowana na specyficzne potrzeby i oczekiwania klientów, którzy chcą jednej firmie powierzyć odpowiedzialność za wszystkie prace projektowe, budowlane i wykończeniowe.
Warto zaznaczyć, że spersonalizowany standard “wchodzisz i mieszkasz” znajduje odbiorców wśród klientów indywidualnych, dla których ważne jest dopasowanie wnętrz i rozwiązań do własnych potrzeb. Wspomniany standard obejmuje przeprowadzenie wszystkich prac przygotowawczych, w tym dostosowanie sieci elektrycznej i hydraulicznej do założeń projektowych. Wykończenie ścian, podłóg, montaż wyposażenia łazienki. Wykonanie na wymiar mebli w kuchni i szaf w pozostałych pomieszczeniach, montaż gotowych mebli, instalacja AGD i RTV, oświetlenia i montaż dekoracji. Założeniem opisanego powyżej standardu jest dostarczyć gotowy produktu, jakim jest wnętrze w pełni gotowe do zamieszkania. Zrealizowane i urządzone zgodnie z zatwierdzonym projektem wnętrza bezapelacyjnie rozwiewają wszelkie wątpliwości, czy inwestowanie w nieruchomości się opłaca.
Alternatywną opcją, która skierowana jest głównie do klientów biznesowych, jest wykończenie mieszkania na podstawie Pakietu Inwestycyjnego.
Jest to rozwiązanie ustandaryzowane i szybsze, efektem którego jest urządzone i w pełni wyposażone mieszkanie - gotowe pod wynajem lub na sprzedaż. W przypadku Pakietu Inwestycyjnego przygotowany jest katalog produktów spośród którego inwestor wybiera materiały, meble i produkty wyposażenia, którymi nieruchomość zostanie wykończona i urządzona. Katalog Pakietu Inwestycyjnego firmy
SaniWell obejmuje produkty m.in.: wyposażenia łazienek, drzwi, podłogi, oświetlenie, meble do sypialni, salonu i przedpokoju, zabudowę kuchenną z AGD i dekoracje ścienne.
Źródło: KRN.pl | 2022-05-24
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
powrót do listy artykułów
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)