Broker kurierski, czyli pośrednik zajmujący się współpracą z firmami kurierskimi, to popularne i chętnie wybierane przez Polaków rozwiązanie. Jakie są największe jego zalety i w czym góruje nad nadaniem paczki na stronie konkretnego przewoźnika?
Dlaczego broker kurierski ma tak niskie ceny?
Na stronach brokerów kurierskich ceny są niższe nawet o 70% niż w ofercie na stronach przewoźników. Jak to możliwe? Broker kurierski negocjuje z kurierami atrakcyjne stawki, bo pośredniczy w wysyłce setek, a nawet tysięcy paczek dziennie. Dzięki temu, że współpraca jest owocna, a napływ zleceń stały, kurierzy mogą zaproponować brokerom stawki niższe niż dla klienta indywidualnego, wysyłającego paczkę jednorazowo lub nadającego coś raz na dłuższy czas. Każdy - zarówno osoba prywatna, jak i firma - może to zrobić w atrakcyjnej cenie na stronie brokera kurierskiego.
Broker, czyli oferta wielu kurierów w jednym miejscu
Broker kurierski ma podpisane umowy z wieloma wiodącymi przewoźnikami z rynku usług kurierskich, takich jak DPD, UPS, FedEx i innymi.
Zamów kuriera na https://allekurier.pl/nadaj. Jak? W formularzu na pierwszym etapie - po wpisaniu wagi oraz wymiarów paczki - broker pokazuje wyniki, z jakich opcji można skorzystać. Niektórzy klienci kierują się kryterium jak najniższej ceny, a z kolei inni szybkością dostarczenia. Najważniejsze, że w jednym miejscu widać propozycje od różnych kurierów - nie trzeba samodzielnie ich porównywać i zestawiać ze sobą cenników oraz szacowanych czasów dostawy. Jest to wygodne i oszczędza sporo czasu.
Następne kroki to dokładne uzupełnienie wszystkich obowiązkowych pól formularza, opłacenie przesyłki, wydrukowanie i naklejenie listu przewozowego na paczkę i czekanie, aż kurier przyjedzie po odbiór we wskazanym terminie.
Nadawanie dużych lub ciężkich przesyłek
Popularne ostatnimi czasy paczkomaty inPost mają ograniczenia, jeśli chodzi o wielkość przesyłek. Największy gabaryt - C - to maksymalnie 41 x 38 x 64 cm i waga do 25 kilogramów. W przypadku nadawania przesyłek kurierem limity są większe - waga to do 30-31 kilogramów, w zależności od konkretnej firmy, bo każda ma inny regulamin.
Wysyłki krajowe i zagraniczne
Strony brokerów kurierskich, jak Allekurier, proponują wysyłki krajowe oraz zagraniczne. Obecnie można tam nadać paczkę do ponad 100 krajów na całym świecie - zarówno najbliższych sąsiadów Polski, jak Słowenia czy Niemcy, ale także do odległej Australii lub Brazylii. Na uwagę zasługują też przesyłki krajowe w atrakcyjnych cenach.
Prosty, intuicyjny formularz
Nadawanie paczki na stronie brokera kurierskiego to rozwiązanie proste i wygodne. Formularz dokładnie opisuje wszystkie kroki, jakie należy wykonać, by sfinalizować transakcję, a także podpowiada różne użyteczne wskazówki. Są to na przykład listy rzeczy zakazanych w przewozie kurierskim, a także dokumenty, które należy dołączyć w przypadku przesyłek zagranicznych, wysyłanych do krajów spoza Unii Europejskiej (np. do Chin czy do Stanów Zjednoczonych).
Usługi dodatkowe na stronach brokerów kurierskich
Wielu kurierów oferuje usługi dodatkowe, najczęściej są one płatne. Pierwsza, niezwykle popularna to ubezpieczenie przesyłki. Nie każdy zdaje sobie sprawę, ale niemal każda paczka krajowa jest ubezpieczona do określonej wartości - problem, że w przypadku niezwykle cennej zawartości mogą być to zbyt niskie kwoty. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na dokupienie ubezpieczenia dodatkowego, co zwiększa odpowiedzialność firmy kurierskiej, by paczka dotarła bezpiecznie do adresata.
Inne usługi dodatkowe, jakie oferują brokerzy kurierscy, to zwrot paczki (lub części) przed nadaniem międzynarodowym lub dodatkowa opłata za zlecenie odbioru w dniu nadania przesyłki. Kolejne przykłady usług dodatkowych to monit windykacyjny, korekta błędnego adresu, przesyłka zwrotna lub jej przekierowanie.
Warto też wspomnieć o tym, by dokładnie zmierzyć i zważyć paczkę, bo w przypadku rozmiarów przekraczających podane w formularzu wartości, konieczna będzie dopłata. Dodatkowo płatne są także opcje, jak nadanie w strefie rozszerzonej i doręczenie w strefie rozszerzonej.
Źródło: KRN.pl | 2022-06-30
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
powrót do listy artykułów
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)