W dzisiejszych czasach wiele osób pracujących w branży IT i nie tylko zmienia pracę co kilka lat, poszukując nowych wyzwań i możliwości rozwoju. Jednak co zrobić, gdy nie udało się dostać wymarzonego stanowiska w branży i zastanawiasz się, czy warto aplikować ponownie, w to samo miejsce? Przekonajmy się o tym wspólnie!
Pomyśl, co przyczyniło się do niepowodzenia
Często zdarza się, że po nieudanej rekrutacji, kandydaci zastanawiają się, czy warto ponownie aplikować na to samo stanowisko. Trzeba wziąć pod uwagę, że możliwą przyczyną niepowodzenia było złe wrażenie, które wywarłeś podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a nie brak kwalifikacji. Nie można jednak odbierać sobie szansy na lepszą pracę, zwłaszcza jeśli było to wymarzone stanowisko. Warto złożyć aplikację ponownie. Sposobem na sukces będzie w tym przypadku dokładna analiza przyczyn niepowodzenia – pomoże Ci ona w przygotowaniu się do kolejnej rekrutacji i uniknięciu tych samych błędów.
Zweryfikuj swoje aktualne umiejętności, zmodyfikuj CV i list motywacyjny
Jeśli zdecydujesz się ponownie aplikować na to samo stanowisko, warto zmodyfikować swoje CV i list motywacyjny. Uwzględnij nowe umiejętności i certyfikaty, które zdobyłeś/aś w międzyczasie. Dodatkowo warto wzmocnić swoją motywację i chęć pracy na danym stanowisku, a także pokazać, co wyróżnia Cię spośród innych kandydatów.
Odwiedź
theprotocol i znajdź ogłoszenia o pracę idealne dla Ciebie!
Przygotuj się lepiej do rozmowy kwalifikacyjnej
Jeśli podczas poprzedniej rekrutacji udało Ci się dojść do etapu rozmowy kwalifikacyjnej, jednak nie otrzymałeś feedbacku lub poinformowano Cię o negatywnym wyniku procesu rekrutacyjnego – najwyraźniej nie przekonałeś rekrutera do zatrudnienia Cię w firmie. Dlatego przed ponowną aplikacją na to samo stanowisko musisz nad tym popracować. Przygotuj się na pytania, jakie możesz otrzymać podczas rozmowy i odpowiedz na nie w sposób konkretny i zwięzły. Dobrym pomysłem może być również przeprowadzenie symulacji rozmowy kwalifikacyjnej z kimś z doświadczeniem w branży, aby lepiej przygotować się do rozmowy. A może po poprzedniej rozmowie otrzymałeś feedback z informacją, co warto zmienić? Jeśli tak, to dokładnie przeanalizuj czy udało Ci się poprawić zalecenia osoby rekrutującej. Sprawdź swoje mocne i słabe strony.
Śledź bieżące zmiany w firmie i w branży
Może się okazać, że od czasu Twojej ostatniej aplikacji firma zwiększyła zatrudnienie lub zmieniła swoje wymagania dotyczące kwalifikacji kandydatów. Przyjrzenie się zmianom w branży może również pomóc w określeniu, jakie umiejętności czy doświadczenie są obecnie najbardziej pożądane przez pracodawców. Na tej podstawie możesz dostosować swoją aplikację i lepiej dopasować się do wymagań rynku pracy. Jeśli nadal jesteś zainteresowany daną firmą i stanowiskiem, warto podjąć próbę ponownej aplikacji, ale z większą świadomością i dostosowaniem się do zmieniających się warunków.
Interesuje Cię nowa
praca z mnóstwem ciekawych wyzwań i atrakcyjnym wynagrodzeniem?
Przeglądaj ogłoszenia na Pracuj.pl!
Podsumowanie
Z całą pewnością podjęcie decyzji o ponownej aplikacji na to samo stanowisko nie jest dla nikogo łatwe, zwłaszcza jeśli podczas poprzedniego procesu rekrutacyjnego spotkało Cię niepowodzenie lub nawet udało Ci się dostać na rozmowę rekrutacyjną. Jednak nie warto się poddawać, jeśli bardzo zależy na ofercie. Popracuj dokładnie nad swoimi umiejętnościami, popraw CV, rozwijaj się i próbuj kolejny raz wykorzystać swoją szansę.
Źródło: KRN.pl | 2023-05-15
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
powrót do listy artykułów
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)