Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Budma 2011 o energooszczędności

Budma 2011 o energooszczędności

Pod hasłem „Zrównoważone budownictwo – energooszczędność, innowacyjność, bezpieczeństwo”, w dniach 11–14 stycznia odbyły się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Budownictwa Budma.

Pod hasłem „Zrównoważone budownictwo – energooszczędność, innowacyjność, bezpieczeństwo”, w dniach 11–14 stycznia odbyły się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Budownictwa Budma.
 
Razem z Budmą odbyły się Targi Centrum Budownictwa Sportowego, Maszyn i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoortech. Dla zwiedzających przygotowane były ekspozycje specjalne, interaktywne pokazy, konferencje i stoiska blisko półtora tysiąca firm prezentujących atrakcyjne oferty. 20. edycji targów patronowali ministrowie gospodarki i budownictwa. W imprezie wzięło udział ok. 60 tys. specjalistów z Polski i zagranicy. W tym odsetek wystawców firm zagranicznych wyniósł 30 proc. Przyjechali przedstawiciele m.in. z Austrii, Chin, Finlandii, Francji, Rumuni i Włoch.
 
Budownictwo energooszczędne
 
Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się najnowsze rozwiązania dotyczące energooszczędnych technologii budowania. Prezentowane były podczas Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego, jak również w ramach specjalnych ekspozycji firm. Podczas dwudniowego cyklu seminariów i prezentacji Forum dowiedzieć się można było m.in. o błędach popełnianych przy projektowaniu budynków, powodujących obniżenie poziomu ich energooszczędności.
 

Fot. 1. BudShow, MTB Budma

Pokazy
 
Projekt BudShow, organizowany przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i Agencję Komunikacji Marketingowej ARDO, to stały element targów. W pawilonie 12 wybudowany został modelowy dom inteligentny KNX (zaprojektowany przez Biuro Projektowe MTM Styl), wyposażony w nowoczesne rozwiązania w zakresie wspieranego komputerowo sterowania elektronicznego.
 
Nowością były pokazy układania kostki brukowej. Zainteresowanie wzbudzały też pokazy dekarskie i druga edycja cyklu prezentacji „Nowoczesny warsztat ciesielski” pod hasłem „Nowe technologie w tradycyjnym rzemiośle”.
 
Stowarzyszenie Parkieciarzy Polskich zorganizowało ekspozycję specjalną – Salon Parkietów. W ramach warsztatów dla parkieciarzy mistrzowie tego fachu w czasie pokazów dzielili się swoimi umiejętnościami i wiedzą.
 
Z kolei na zorganizowanych po raz czwarty Glazurniczych Mistrzostwach Polski można było obserwować zmagania najlepszych glazurników, wyłonionych w czasie regionalnych eliminacji. Organizatorami tego wydarzenia było Polskie Zrzeszenie Płytkarzy oraz Grupa Atlas. Zawodnicy musieli wykonać pracę przedstawiającą odwzorowanie znajdującego się na suficie Kaplicy Sykstyńskiej fragmentu fresku „Stworzenie Adama” Michała Anioła. Najlepszym glazurnikiem okazał się Marek Rejmak z Gdyni.
 
Drewno w budownictwie
 
Od kilku lat uwagę zwiedzających przykuwa unikatowa na skalę europejską ekspozycja specjalna Wioski Domów Drewnianych. Na placu targowym można było zobaczyć domy z drewna, wybudowane w różnych technologiach. Zwiedzający mogli przekonać się o zaletach tego budownictwa i poczuć niepowtarzalny klimat oraz zapach różnych gatunków drewna. Energooszczędność budynków z drewna jest bardzo wysoka. Oprócz tego walorem tych domów jest lekka konstrukcja, pozwalająca na szybkie przebudowy czy modernizacje.
 
Pozostałe wydarzenia
 
Uczestnicy Dni Budownictwa (11–12 stycznia) dyskutowali o wyzwaniach, jakie zmiany klimatyczne stawiają przed budownictwem, a także w jaki sposób odbudowywać budynki zniszczone przez żywioł. W kontekście ostatnich powodzi ocenie poddany został stan budownictwa wodnego w Polsce.
 
Podczas konferencji „Bezpieczeństwo pracy w budownictwie” zorganizowanej przez Państwową Inspekcję Pracy, omówiona została strategia działań prewencyjnych. Przedstawione zostały również przykłady dobrych praktyk, na przykładzie firm z Wielkopolski oraz szczegóły kampanii „Szanuj życie”, której podstawowym celem jest zwiększenie świadomości zagrożeń zawodowych w budownictwie.
 
Co siódmy Polak, dotknięty jest niepełnosprawnością. Organizatorzy targów, mając na uwadze względy społeczne, uznali że oni również powinni podjąć tę ważną tematykę. Dlatego w ramach nowej, specjalnej ekspozycji „Budynek bez barier”, dostępne były rozwiązania firm z zakresu kształtowania powierzchni dostępnej.
 
Tradycyjnie już odbył się też Dzień Architektury, zorganizowany przez SAPR, Izbę Architektów RP i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Gościem specjalnym tego wydarzenia był sławy architekt – profesor Rainer Mahlamäki, który wygłosił inauguracyjny wykład pod hasłem „Zrównoważony rozwój? Tak, ale dlaczego nie?”.
 
Kolejna 21. edycja Budmy planowana jest na 24–27 stycznia 2012 r., nowym zagadnieniem poruszanym w czasie targów ma być modernizacja obiektów budowlanych – zapowiedziała Violetta Pastwa, dyrektor targów.
Źródło: KRN.pl | 2011-01-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemlokale użytkowe na sprzedażhale i magazyny na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Wschowskimieszkania na sprzedaż powiat Górowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Lelówmieszkania na wynajem gmina Inowłódzmieszkania na wynajem w Kotowieckumieszkania na sprzedaż w Dużej Kujawiedomy na wynajem w Stefanowie

Deweloperzy

);