Projekt biurowy Lea 124 wpisuje się w wizerunek nowoczesnego miasta dla kreatywnych inwestorów.
Kraków jest jednym z najszybciej rozwijających się centrów biznesowych w Europie. Z raportu „Top 100 Outsourcing Destinations” wynika, że w 2016 r. był najchętniej wybieraną europejską lokalizacją przez inwestorów z sektora usług dla biznesu. W ślad za popularnością Krakowa na arenie międzynarodowej, rosną wymagania przedsiębiorców dotyczące infrastruktury dla biznesu. W wizerunek nowoczesnego miasta dla kreatywnych inwestorów z powodzeniem wpisuje się projekt biurowy Lea 124 klasy „A”, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających najemców. Budynek należy do firmy Solidex, która zaadaptowała część powierzchni na swoje biura. Pozostałą przestrzeń przeznaczono pod wynajem dla innych przedsiębiorstw.
Biurowiec, wraz z położonymi w jego bezpośrednim sąsiedztwie siedzibami firm z branży IT, telekomunikacji, technologii, finansów czy ośrodkami kultury i nauki, współtworzy prężne zaplecze biznesowo-naukowe południowej części Bronowic. Lokalizacja w dogodnej odległości od ścisłego centrum miasta (ok. 3 km od Rynku Głównego), w jednej z najchętniej zamieszkiwanych dzielnic, świadczy o prestiżu projektu. Bronowice to również dobry wybór ze względów praktycznych. Obszar ten przecinają liczne linie komunikacji publicznej oraz połączenia drogowe, zapewniające szybki dostęp m.in. do obwodnicy.
Oprócz określonego standardu powierzchni najmu, budynek Lea 124 oferuje niebanalne rozwiązania architektoniczne oraz udogodnienia techniczne. Dzięki oryginalnemu otoczeniu, firmy lokujące swoje siedziby w biurowcu Lea 124, staną się rozpoznawalne w przestrzeni miasta. Architekturę obiektu wyróżnia wykonana ze szkła i aluminium elewacja, urozmaicona kolorowymi przysłonami słonecznymi, za sprawą których budynek zyskał miano „Tęczowego biurowca”. Wielokrotnie nagradzana koncepcja architektoniczna powstała w pracowni dr. Romualda Loeglera.
Biurowiec Lea 124 należący do firmy Solidex
Charakterystyczna kolorystyka inwestycji przełamuje monotonny krajobraz tradycyjnych inwestycji biurowych. Poza walorami estetycznymi, elewacja spełnia istotne zadanie dla funkcjonalności i komfortu użytkowania powierzchni najmu. Dzięki licznym przeszkleniom w obrębie pięciokondygnacyjnej konstrukcji, wnętrza są maksymalnie doświetlone. Z perspektywy użytkowników budynku dużym atutem jest także przestronny (o powierzchni 300 mkw.), wyłożony drewnem taras widokowy, skierowany w stronę Kopca Kościuszki. Do dyspozycji najemców oddano przestrzeń pozwalającą zarówno na aranżację wnętrza typu open space, jak i układu gabinetowego. Uzupełnienie inwestycji stanowi parking ze 100 miejscami postojowymi.
Warto zwrócić uwagę na koszty eksploatacji budynku. Aby zmniejszyć obciążenia związane z utrzymaniem i obsługą biurowca, już na etapie projektowania uwzględniono: własną kotłownię, systemy wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej, klimatyzację oraz dwie szybkobieżne windy.
Wnętrza wyposażono m.in. w system podwyższonych podłóg, szybkie łącza oraz rozbudowane zaplecze techniczne i reprezentacyjne sale konferencyjne. Łączna powierzchnia biurowa budynku wynosi 4400 mkw.
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)